Boya badana da doğru bildiğimiz yanlışlar?Boyacı Ustası

Sosyal olan her şey bir dizi kurala sahiptir ve genellikle bu kurallar yargılanmaz. Çünkü böyle bir maliyet yaklaşımı toplumların çoğunda ya da içinde çoğunluk tarafından egemendir. Size komik gelebilir, ancak evinizi nasıl boyayacağınız bile bu öğretilen kurallar dizisine dahildir. Tabii ki, bu boyama kuralları oluşturulurken bazı faktörler devreye girer ve bazılarının çok makul nedenleri vardır. Ancak, hiçbir zaman sebepsiz, bazen sadece makul oldukları için geçerli olmayan yazılı olmayan kurallar da vardır. Öte yandan, bu kuralların bazıları zaman içinde güncellenmemiş olabilir. İşlevsel nedenlere sahip kurallar bazen teknoloji ve malzemelerin zaman içinde ilerlemesiyle işlevsiz hale gelir, ancak yine de devam ederler.

minimal mekanlarda gri renkler tercih edilebilir.

Aslında, neredeyse her dönemde bu kuralların ötesine geçen birçok estetik tercih var. Bunlar olağandışı ve garip görünse de, daha yenilikçi kesimler için ilginç olabilirler. Bazı farklılıklar zamanla estetik olarak kabul edilir ve sıradan olabilmeleri için çok fazla uygulanır.

Bununla birlikte, günümüze bakalım, evinizi örneklerle boyamadan önce eşinizden, arkadaşınızdan, ailenizden ve hatta bazen uzmandan duyabileceğiniz bazı örnekler görmek mümkündür. Zevkinize uygun benzersiz bir karaktere sahip bir evde yaşamak istiyorsanız, bazı desenleri kırmak ve tabuları kırmak mantıklı olabilir. Konu boya badana olsa bile…

Beyaz renkler nötr etkisi yapabilir;

Beyazın tek başına ve katkı maddesi olmadan kullanılmayacağına dair yaygın inanca karşı çıkabilirsiniz çünkü aksi kanıtlanan örnek oldukça fazladır. Evinizin duvarlarını boyamak veya boya ustası aradığını söylediğinizde, cevabınız sıklıkla  hangi renge ihtiyacınız olduğu hakkında olabilir. Bununla birlikte, bu kirli beyaz çoğunlukla duvarlara hükmeden kirli beyaz rengiyle sonuçlanır. Beyazın bir hastane gibi kendi başına veya soğuk, steril olarak çok sıkıcı olduğuna dair bir görüş var. Ancak, bu fikre sahip insanlar sadece boş alanlarda beyaz duvarları düşünüyor olmalıdır. Beyaz duvarların, hatta zemin ve tavanın bile muhteşem bir tuval olabileceğini unutmayın. İsterseniz beyaz bir atmosfer yaratabilirsiniz, ancak beyaz duvarlar size dekorasyonda büyük bir özgürlük verir. İstediğiniz kompozisyonda istediğiniz renkleri kullanmak beyaz duvarlarla çok daha kolay. Bundan emin olabilirsin.

Koyu renklerden kaçınmak gerek;

Ev boyama’da koyu renklerin evler için iç kapatıcılar olduğu söylenir, ancak düzgün kullanıldığında koyu renklerin etkileyici bir etkisi olabilir ve hatta ev dekorasyonunuza karakter ekleyebilir. Tabii ki, çok küçük alanlarda koyu renk kullanmanın etkisinin olması muhtemeldir, ancak özellikle büyük alanlarda dramatik sonuçlar doğurabilir. Örneğin, ahşap merdivenlerin bu merdiven salonuna dayandığı koyu gri duvar çok zarif bir kontrast yarattı. Gri duvarın ve resmin üzerinde asılı açık renkli bir çerçeve bu kontrastı iyice vurgular.

Boya badana ustası ihtiyaçlarınızda 1günde boya firması olarak sizlere en kaliteli hizmeti kısa sürede Sunabiliriz.

 

 

 

 

 

etiketler;

boyacı ustası nerde bulabilirim, boyacı ustası arıyorum,
boyacı, boyacı ustası, boyacı ustası lazım,  boyacı ustası nasıl bulabilirim,

 

Call Now Button
error: İÇERİKLERİMİZ KOPYALANAMAZ !
× Whatsapp