Bizler Hakkında küçük bir yazı dizisi ✍️

Bazen olaylar öylesine bir karmaşık hal alır ki her şey sizin dışında gelişir ve sizi buna sürükler galiba biz buna kader diyoruz. Boyacılık sektörüne tesadüfler zinciri ile tanışmak durumunda kaldım. Yaşadığımız bölgemizdeki iç karışıklıklar sonucunda maalesef bir çok esnaf için kaçınılmaz olan iflas kısa zamanda babamıda bulmuş ve kaçınılmaz olan kader bizlerede yaşamamız gereken sıkıntılı hayatı reva görmüştü bile.

Boyacı ustası taleplerinizi bizlere bildirebilirsiniz

hayat bazen o kadar çok acımasız oluyor ki tüm yaşantınızı bir hafta içerisinde tersine çevirebiliyor, bu anlarda maalesef elimizden hiçbir şey gelmiyor sadece izlemek ve tüm bunlar neden niçin oldu demekle yetiniyorsunuz. !
Bu yaşadıklarım coğrafik bir kader mi yoksa bizleri yöneten sisteme müdahale eden ya da kendi çıkarları için dünyayı cehenneme çeviren zalim, egoist insanlardan mı kaynaklanıyor ? Sorunun cevabını galiba biliyor, hissediyor bazende dile getiremiyoruz !

Tüm bunlar yaşanırken kendimi kısa bir süre içerisinde İstanbul’da buldum.! Ailem koşullarda iyileşme olana kadar boyacı ustasının yanına çırak olarak verildim böylelikle boya badana dünyası ile tanışmış oldum. Her ne kadar aileme okumam gerekir, okumalıyım baskılarıma rağmen ailemin maddi durumu içinde bulunduğumuz imkansızlıklardan dolayı maalesef hiçbir zaman bu şansı değerlendirebilecek imkanı bulamadım.

Boya badana, dekorasyon piyasası ile tanıştım zamanlar 14 Yaşıma yeni girmiş şuanki türkçemin % 10’nu bile doğru düzgün konuşamıyor kendimi ifade etmekte oldukça zorlanıyordum.

Yaşadığımız bölgede genel olarak ana dilimiz olan kürtçeyi konuştuğumuzdan mütevellit Türkçe dilimizi ancak öğretmen ya da memurlardan duyabiliyorduk, bu bahsi geçen mevzular 87 yıllına ait olduğunu hatırlatmakta fayda var. bulunduğum ilçede elektrik bile sadece ana hatlarda geçiyor mahalle içlerine direkler için kazı çalışması yapılıyordu.

Çocukluğumda ve yaşadığım semtte elektrik yoktu tabi haliyle televizyon benzeri elektrikli aletlerde daha yeni yeni tanışıyorduk. Hayat şartları bizler açısında o kadar zor çekilmez aynı anda o kadar güzel buluyordum.

Tecrübeli boyacı ustası

Daha hayatı yeni yeni anlıyor yaşadığımız kırsalda bile arkadaşlarda gönlümce oynamak istiyordum ama maalesef galiba çocukluğumu istediğim tarzda yaşayamadığımı söyleyebilirim, kısacası çaresizliğin vermiş olduğu baskının altında aileme bakma yükümlülükleri omzumda her geçen gün daha da ağır hissediliyordu.

Sekiz çocuklu bir ailenin abisi olmanın vermiş olduğu sorumluluklar karşısında karda kışta çalışmak zorunda kalmanın pek iyi bir tarafı olmadığını tahmin edebilirsiniz.

Gelelim konunun özetine madem ki hayat bize böyle bir rol biçmiş tüm isyanlarıma rağmen okumalıyım söylenimlerim cevap bulmuyor, Maalesef sevgili öğretmenim Hüseyin kalender beni yatılı okula gönderme çabaları da yetersiz kalınca hayattın gerçekleri ile yüzleşme zamanı gelmiş olduğunu geçte olsa anladım.

Yılmaz ustanın aslında hikayesi tamda burda başladı diyebilirim

Suadiye ev boya badana ustası fiyatlarıBoya departmanıyla ilgili onbinlerce uygulamada bizatihi bulundum olayı sadece izlemek değil aynı anda idrak etmek teorideki mükemmel hızlı olabilmenin pratiğe yansıması neydi acaba buna benzer onlarca soru ve çözüm arayışında bunlar yıllar içerisinde bir şablona oturuşunu sabırla izleyip nihayet istediğim kalıba dökebilmiş aradığım tüm soruların cevabını bulmuştum.

Kendi yöntemlerimle sektörel bazda yaşadığımız bir çok sorun ve problemlere getirdiğim anlık çözümler sonucunda hayatımıza 1 GÜNDE BOYA ® sistemi dahil edildi, problemler ve sorunlar tamamen ortadan kaldırılmış oldu bunu başardığım için mutluyum 🙂 

Boyacı Ustası piyasasında en iyisi olabilmek için işin en ince ayrıntısına kadar öğrenmeliydim ve öyle de yaptım.👈

Bu sözlerimi belki perspektifinizde küçümseyebilirsiniz yaşadıklarım ya da anlatım tarzıma anlam vermeyebilirsiniz ama bulduğunuz sektörde kronikleşmiş olan sorunlara köklü bir çözüm getirdiğiniz an itibari ile emin olun sizlerde benim gibi kendinizi İyi hissedeceksiniz bunlar sonuçta önemli ve sizin başardığınızı binlerce insan kendi uygulama alanında uyguladığı için bu sizi özel kılıyor 👌

kısacası yaptığımız iş ne olursa olsun diğerlerinden biraz farklı olmamız oldukça önem arz ediyor. Sıradanlaşmak istemiyorsanız müşterinin gözünde bir farkınızın olması gerekiyor bunun bilincinde olup ona göre plan ve programlarımızı yapmalıyız.

Genç yaşında bulunduğum projelerden küçük bir alıntı;

#boyacı ustası fiyatları

Antalya’nın Alanya ilçesinde dört yıllık bir çalışma fırsatım oldu o dönemlerde beş yıldızlı Sidar otelin ince işleri dediğimiz İç ve dış dekorasyon ihalesini kazanan karsan şirketi dış cephe ve iç cephe konusunda kaliteli çalışmaları ile biliniyor.

Gelelim konumuza dış cephe asma iskele dediğimiz sistem ile binaların dışına epoksi tarzında solvent esaslı bir malzeme ile kaplanılıyordu, tabi bu İşleri yapabilmeniz için seri bir ekibiniz ve bilgiye ihtiyacınız var örneğin güneşin tam tepede olduğu bir zamanda bunu yaptığınızda boyada izleri çıkıyor ve bu can sıkıntısı bir hal alıyordu.

Maamafih zaman kısıtlı en önemlisi de ise iskelelerin sıralama ve kurma sistemi dediğimiz bölümde oldukça problemleri vardı !  Bir iskeleyi sökmek tekrardan monte etmek için yaklaşık 2 saat 1 zaman ayırmanız gerekiyor oysa buna gerek yoktu basit bir düzenek ile bu sorunun üstesinden gelebilirdi tabi bunu mimara anlattığımda ilk etapta hafif güldü sonra bu neden aklımıza gelmedi diye kendi kendine mırıldandı . Suadiye boyacı, Evinize marshall boyanın şıklığını yansıtın

O gün anladım ki Bulunduğun sektörde aslında kendi penceremden baktığımda bir çok sorun ve problemleri görüyor ve bunlara anlık çözüm üretebiliyordum. Daha 18 yaşında iken Sidar otel 🏨 gibi devasa bir yapının iç ve dış sorumlusu görevine getirildim.

Şurada küçük bir anektot çizelim bu başarımda ilk tepki şantiyede bulunan adanalı usta gruplarından geldiği ve yaşımın küçük olduğu için beni formen olarak kabul etmediler ve işi bıraktıklarını belirterek şantiye den ayrıldılar, İki gün geçmeden  Diyarbakır’dan 22 usta getirerek 3 ay süre verilen yapım işlerini 47 günde teslim etme başarısını göstererek bir başarıya imza atıldı ✍️  

Bu benim için bu bir ilk ve önemli bir basamaktı sonraki işlerin devamlılığı ve benzeri hep bu şekilde oldu 👍 
Alt tarafta Sidar otelin tam zamanında bitirilmesi ile hizmete başlayan ve o günlerde çekildiği resmini paylaşıyorum, bu oteli içini ve dışına komple bana teslim eden sevgili Salman ve Salih kardeşlere karsan şirketine teşekkürlerimi iletiyorum 👏🏻

Otel boyacı ustası

(Sidar Otel Alanya ) 22 yıl önce ilk formen (usta başı) görevine başladığım yer olma özelliği taşıyor.🤞

Dekoryapı ile iş ortaklığımız yaklaşık 20 yıllık  çalışma geçmişinden sonra boya badana piyasasında sorunların tümüne cevap verebilecek bir sistem olmalıydı. Bunun adına 1GÜNDE BOYA denildi, Herkes evini Kaliteli, Güvenli, Garantili bir şekilde boya badanasını yaptırmalı ve bu kesinlikle Avrupa Standartlarında olmalıydı.

Kısacası 1Günde boya hikayesi böyle başladı..Bu süre zarfında bir çok başarılı işlere imza atma başarısını gösterdik.  Boya uygulamaları departmanında Sektördeki sıkıntılara rağmen yeni nesil boyacılık sistemini başarıyla sisteme entegre edildi. 1günde boya ® kullanıma ilişkin çabalarımız sonuç verdi. İnovasyon sürecine karşı çıkan tüm firmalar çok geçmeden 1günde boya’ya geçiş yapmak zorunda kaldı.
10binlerce ailenin yanı sıra birçok ünlü sima boya hizmetini 1günde boya’dan almaktadırlar.. Bu başarı sadece şahsıma ait olmadığını belirterek bana desteklerini esirgemeyen tüm müşterilerime ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Okul boyama ekibi

Beşiktaş belediyesi tarafından organize edilen Beşiktaş bölgesi okul boyama projesinde Belediye mimarları tarafından şimdiye dek işinde organize zamanından önce iş teslimatı ile en iyi ekip seçildik.

Beşiktaş Anadolu Meslek lisesi gibi bir yapıtı beş günde, iki eşyalı daireyi bir günde, üç eşyasız daireyi bir günde bitirme başarıları var.

 
  Okul boya işleri Nasıl yapılıyor

Mimar denetiminde Yüzlerce dairenin boya işlerini ekibi ile hatasız, sorunsuz bir şekilde zamanından önce teslim etme başarısını gösterdik. Eşyalı bir dairenin 1 Günde Boyanabilir teorik ve pratikte uygulanabilir olduğunu konusunda AR-GE çalışmalarımız neticesinde 1 Günde boya ® uygulaması hizmete sunuldu.

Boya kullanma gereksinime ihtiyaç duymadan zanaat icra edilebilir teorisine atıfta bulunmak amacıyla toprak ve kil malzemesinden yararlanarak eskitme gravür tekniğinde farklı bir sıva elde etmeyi başardık.

Elde etiğimiz dekoratif sıvanın üzerine birbirinden güzel insan figürleri ile adeta duvarlara yeniden hayat verdik. Dekor Yapı’da formen görevini bıraktıktan sonra 1 günde boya ® nın tüm Türkiye’ye yayılması için elimden gelen tüm çabaları sürdürmekteyim.

Call Now ButtonScroll Up
error: İÇERİKLERİMİZ KOPYALANAMAZ !
× Whatsapp