Ümraniye boya Badana

Beşiktaş Ortaköy boya badana ustası olarak 20 yılı aşkın süredir Beşiktaş’ta boya badana hizmeti vermekteyiz. Evlerinizde Uzun süreli zahmetli ve sıkıntılı bir boya sürecini istemiyorsanız, 1günde hizmeti tam size göre diyebilirim. Kaliteli, hızlı ve garantili uygulamalarımız ile dairelerinizi en kısa sürede teslim alabileceksiniz

Siyah ve beyazı birbirine karıştırarak standart gri elde edemezsiniz:

Ev Boyama sırasında, Elimizdeki beyaz boyaya birkaç damla siyah atarak gri elde edeceğimizi düşünüyoruz. Lakin bir çok usta bu hataya düşmekten ve siyah beyazın birbirine karıştırdığınızda ortaya çıkacak olan renk mavimsi gri olacaktır. Bu soruna çözüm olarak beyazın içine atacağımız 1-2 damla siyah ile beraber yardımcı renkler olarak oksit sarı ile rengi yumuş atabiliriz bunun yanı sıra az Miktarda kırmızı ile rengin mavimsi bir ton oluşmasının önüne geçeriz.

Boyayı tümüyle karıştırmadan önce küçük bir kabin içerisine az bir miktarda beyaz boya aktarıp bu işlemi yapmayı unutmayın. Elimizdeki tüm boya ile renklendirme yaptıktan sonra olabilecek bir aksilik karşısında tüm boyayı heba etmiş oluruz bunu istemeyiz değil mi.

numune boyayı duvarın belirli bir yerlerine küçük bir fırça da rulo yardımıyla yayalım boya kurumadan önce bir ton açık olur. Unutmayın Duvarda kuruyan boyalar içindeki su miktarının atığı için 1-2 ton koyulaşıyorlar. Buna örnek olarak Elbisemize yani kumaşa bir su döküldüğünde rengim koyulaştığını görürsünüz buradaki mantıkta buna benzer.

Boya inceltme oranları:

Rengimizi ayarladık sıra geldi elimizdeki boya inceltme oranlarına. Eskiden yani bahsettiğim şey 20 sene önce boyalar içerdiği yüksek kalsit oranından dolayı üçte bir oranında inceltme gereği duyulurdu. Kalsit malzemesi kireç taşından elde edildiğinden dolayıYoğun ve ağır bir malzemedir. Bugünlerde bu malzemeye ihtiyaç duyulmuyor. Tabi merdivenaltı ucuz malzeme öğretebilmemiz için tekrardan kalsitten üretim yapmanız gerekiyor. Tüm yazılarımızda dekor yapı olarak bundan bahsediyoruz ve diyoruz ki ucuz malzeme yönelmeyin bu size pahalıya patlar. Buna neden olan boya döküntüleri yüzeyde Çamur gibi birsey topaklaşan boyalar İlerki zamanlarda pul pul dökülen yüzeylere neden olan ucuz malzeme ta kendisidir. Kaliteli bir boya elde edebilmeniz için mutlaka içeriği yüksek oranda titan talk alüminyum silikat birleşiminden elde edilmesi gerekir. Bu bahsettiklerim sadece toz grubuDiğer akışkan sıvı maddelere girmiyorum bile gelelim inceltme oranlarına, kaliteli boyanın inceltme oranı %10’u geçmemeli. Bir boyayı Çubuklu ile yukarıya kaldırdığımızda kıvamlı akışkan görünümde olmalıdır.

Boyama işlemine Tavanlardan başlayın:

Dairenizin boya işlemlerine mutlaka tavan ve kartonpiyerlerden başlayın bunu niye yapıyoruz. Boya işlemlerine tavan yerine duvarlarda başlamış olursak tavanlardan Sıçrayabilecek boya dökülmelerine maruz kalmış oluruz. Önceliğimiz tavan ve kartonpiyerler olsun. Bu işlemlerden sonra duvar boyasına rahatlıkla geçmiş oluruz. Duvarlarda kullanabileceğiniz boyayı ilk etapta Yarı yarıya bölün Boyanın bir kısmını sonra ya bırakmayı unutmayın. Tüm boyayı bir anda inceltilmiş olursanız boyanızın inceltmesinde sorun yaşadığınız anda elinizde boya kalmamış olur. Şimdilik sizlere kolay gelsin diliyorum.
Tüm bu işlemler bana göre değil ben boyacı firması ile anlaşma gibi bir düşünceniz olursa dekor yapı 1 günde boya hizmetleri her zaman sizler için dört ekip 20 personel hazırda bulundurıyor bilgisini paylaşmadan geçmeyeyim.

Bizlere 0532 626 13 88 nolu hattan ayrıca www.1 gündeboya.com.tr wep adresimizden sosyal medya hesaplarımızdan Instagram Twitter WhatsApp Facebook hesaplarından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Call Now Button
error: İÇERİKLERİMİZ KOPYALANAMAZ !
× Whatsapp